‘Çok güzel ahkâm kesiyoruz’

Seçkin Şenvardar – Burcu Binici, deprem felaketi sonrası sosyal medyada çabuk normalleşmeye geçildiği tepkilerine anlam veremediğini söyledi. Hayatın devam etmesi gerektiğini savunan oyuncu, “İnsanlar çalışsın ki oraya da yardımlar gitsin. Bir anne çocuğunu toprağa veriyor, eve döndüğünde çorbayı kaynatıp diğer bebeğiyle oynuyor. Çünkü dünyanın durumu böyle… Kimse davul zurna çalmıyor. Ben de günlük sporumdan çektiğim video’yu Instagram’ın hikaye bölümüne koyuyorum. Biz çok güzel ahkâm kesiyoruz. Hayır önce herkes kendi sofrasına baksın. Çoğu insan çocuk bezi dahi alamayacak durumda” diye konuştu.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremler olduğunda Amerika’da ablasının yanında olduğunu belirten Binici, “Orada duramayıp, geldim. Ablam 1999 Düzce depremini yaşadı. Çok ağır geçirdi ve o travmayı zor atlattı” dedi.

‘Dünyanın en güzel ülkesiyiz’

Olası bir Marmara depreminden korktuğunu söyleyen oyuncu, “Aynı şiddette deprem burada olsa, kimse kimseye ulaşamaz. Benim bir kedim var, onu nasıl alır da dışarı çıkarım diye düşünürken, milletin çoluğu çocuğu var. Gerçekten çok zor bir durum. Birlik ve beraberlikle sağduyuzumu tekrar kazandık. Bazı duygularımızı kaybetmiştik. Dünyanın en güzel ülkesiyiz” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir