Mario Jardel’den Galatasaray itirafı! ‘En büyük pişmanlıklardan’

Galatasaray formasıyla UEFA Süper Kupası şampiyonluğu yaşayan eski futbolcu Mario Jardel açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı takımda oynadığı dönemdeki Real Madrid’i 3-2 mağlup ettikleri karşılaşmaya değinen Mario Jardel, “Çok özel bir geceydi hepimiz için. Galatasaray için çok da beklenmeyen bir durumdu. Yani Galatasaray’ın kazanacağı çok düşünülmüyordu. Real Madrid favoriydi ama o gün biz Monaco’daydık. Mircea Lucescu bizi serbest bıraktı, biz biraz dolaşalım istemişti. Bu bize hatta biraz garip gelmişti. Maç günü erkenden çıkıp çarşıyı dolaştık. Ama bu durum bizi rahatlattı. Çok özel bir maçtı. Ben daha önce Porto’dayken Real Madrid’e karşı oynamıştım ve goller atmıştım. Bu maç da çok farklı olmadı. İlk penaltı ve altın gol oldu. Altın gol o süreden sonra hiç kullanılmadı o turnuvada. Bu çok özel bir hatıra olarak kaldı” dedi.

Real Madrid’e karşı olan performansına dikkat çeken Mario Jardel, “Yanlış hatırlamıyorsam 4 maçta 6 gol attım ben. Biz geçenlerde Casillas’la karşılaştık. Porto’da karşılaştığımızda ‘beni hatırlıyor musun’ diye sordum. Casillas bana ‘evet, hayatımı mahvettim’ demişti” açıklamasını yaptı.

Galatasaray günleri hakkında konuşan Mario Jardel, “Benim için en büyük pişmanlıklardan birisi Galatasaray’dan ayrılmak gerçekten. Belki kariyerimi burada bitirebilirdim. Dönüp baktığımda orada erken bir karar alıp, farklı bir yola girdik. En büyük pişmanlıklarımdan birisi bu. Türkiye’ye her geldiğimde kendimi ikinci evimde hissediyorum. Şartlar oluşursa birinci evim bile olabilir. Taraftarın bana verdiği duyduğu duygu, düşünce ve Türkiye’nin bana sağladığı imkanlar en büyük pişmanlığımı oluşturdu” ifadelerini kullandı.

“Ronaldo mu, Messi mi” sorusuna Mario Jardel, “Ben Cristiano Ronaldo ile oynadım, o benim yanımda büyüdü. İki farklı oyuncu. Messi daha çok dünyanın en iyi oyuncusu seçildi. Cristiano Ronaldo’yu tercih ederim. Hatta geçtiğimiz yaz onu Riyad’da ziyarete gittim. Bana ‘Hayırdır, neden geldin’ dedi. Ben de ‘Çoluk, çocuğu ziyarete geldim’ cevabını verdim. Biz oynarken o alt takımda yeni geliyordu. Ben, Cristiano Ronaldo’ya ‘Sen orta yap, ben kafa vuruşunun nasıl yapılacağını göstereceğim’ diyordum. Bana ortalar yapıyordu. Benden biraz kafa vuruşunu öğrendi” cevabını verdi.

Cristiano Ronaldo’nun bu kadar büyük bir yıldız olacağını tahmin edemediğini belirten Mario Jardel, “Bunu tahmin etmek mümkün değil. O dönem çok çalışıyordu, hep vücut geliştirmeye bizden 1 saat önce gidip 1 saat sonra çıkardı. O dönem ‘manken mi, model mi, futbolcu mu’ olacak diye düşünüyordum. Vücüduna çok bakıyordu. Hepimizi şaşırttı geldiği seviye itibariyle” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir