Marvel’s Avengers için yolun sonu göründü; ama tam olarak düşündüğünüz gibi değil…

Marvel’in Yenilmezleri’nin (Marvel’s Avengers) sona erme vakti geldi. Hayır, on yıl boyunca sinemalarda bize eğlence ve duygu patlaması yaşatan film serisinden bahsetmiyoruz. Tüm kahramanların sinematik meslektaşlarının indirimli versiyonları gibi göründüğü, 2020’de piyasaya sürülen aksiyon-macera oyunundan bahsediyoruz. Geliştirici Crystal Dynamics yakında Marvel’s Avengers’a olan desteğini kesecek ve oyunu tüm dijital mağazalardan kaldırmaya başladı bile…

Marvel’s Avengers aslında bir hit olmak için tüm koşullara sahipti. Kamala Khan, Captain America, Iron Man, Hulk, Thor ve Black Widow‘un oynanabilir karakterler olarak yer aldığı oyunda Yenilmezler’in ölümcül bir terörist saldırıyı durdurmayı başaramayıp dağılmaları ve sonunda daha büyük bir tehditle savaşmak için tekrar bir araya gelmeleri anlatılıyordu.

Ayrıca oyun mükemmel bir çıkış zamanlamasına sahipti. Avengers: Endgame 2019’da vizyona girdiğinden, daha fazla Avengers aksiyonuna aç olan Marvel hayranları bunu oyunda buldu.

Tüm bu heyecan sayesinde oyun başlangıçta oldukça iyi sattı, ancak bir süper kahraman olarak oynamanın nasıl bir şey olduğunu düzgün bir şekilde simüle edemeyen tekrarlayan ve cansız oyun, ödül kutularına ve mikro işlemlere odaklanma ve tek oyunculu senaryo dışında çekici içerik eksikliği oyunun düşüşüne katkıda bulundu. Oyuna Spider-Man, Black Panther ve Hawkeye gibi daha popüler karakterler ve indirilebilir içerikler aracılığıyla bu kahramanları içeren yeni görevler ve hikayeler eklendi, ancak bunların hiçbiri oyuncuları kendine bağlamaya yetmedi.

Dolayısıyla sadece üç yıl sonra, Marvel’s Avengers pazardan çıkıyor. PC’de Steam ve konsollarda Xbox ve PlayStation mağazaları gibi tüm çevrimiçi mağazalar oyunun satışını durduruyor. Square Enix oyunun sunucularını aktif tutmaya değmeyeceğine karar verene kadar, mevcut sahipleri için hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlar oynanabilir olmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir